ICC profily

ICC profil (International Color Consortium profile) popisuje barevný gamut RGB nebo CMYK daného reprodukčního zařízení či média. Tyto informace využíváme k převodu dat mezi SW pracovním prostředím RGB a prostředím CMYK k zajištění nejvěrnější možné shody při reprodukci barev na daném zařízení, ať je to tiskárna, osvitová jednotka, monitor nebo skener. 

Základní předpoklady pro dosažení nejbližší možné shody jsou:

Vytvoření kontrolního náhledu

V příloze najdete ke stažení ICC profily pro jednotlivé povrchy používaných fotopapírů a tiskových materiálů. 

Tyto profily slouží pouze k zobrazení kontrolního náhledu ve Vašem grafickém programu pro úpravu fotografií. Umožňují představu o vzhledu konečné zvětšeniny. Fotografie do profilu NEPŘEVÁDĚJTE! 

Popis kroků pro zobrazení kontrolního náhledu na monitoru (SoftProof) je určen pro grafický program Adobe Photoshop CS5. Při použití jiného SW postupujte dle pokynů výrobce. 

Soubor nechte v profilu Vašeho pracovního prostoru a NEPŘEVÁDĚJTE ho do cílového profilu tiskového média. 

PŘÍPRAVA VAŠICH FOTOGRAFICKÝCH DAT 

Chromira ProLab provádí osvit v rozlišení 300 dpi z datových souborů JPEG, RBG TIFF a BMP. Pro zachování kvality fotografie doporučujeme, aby Vaše fotografie měly rozlišení v rozsahu 150-300dpi pro požadovaný rozměr.

Například:

Rozměr Skutečná velikost Počet bodů při 150 dpi Počet bodů osvitu při 300dpi
10 x 15cm 10,2 x 15,2cm 602 x 898   1205 x 1795
30 x 40cm 30,4 x 40,6cm 1795 x 2398 3591 x 4795
40 x 60cm 40,6 x 60,8cm 3591 x 2398   4795 x 7181

Při přípravě dat je nutné si dále uvědomit, že při formátování fotografie dochází k technickému ořezu okrajů. Tato spadávka odstraní z každé strany cca 2mm osvícených dat. 

Dalším problémem může být poměr stran fotografických dat a poměr stran požadovaného rozměru fotografie. Fotoaparáty mají většinou poměry stran 3:4 nebo 2:3. V tomto případě, musí dojít buď k ořezu dvou stran, tak aby byla pokryta celá fotografie, nebo bez ořezu s tím, že na fotografii vzniknou dva bílé pruhy. Pokud zákazník neuvede, obsluha automaticky nastaví ořez. 

ICC profily ke stažení

Naše služby

Digitální osvit Digitální osvit

Máme unikátní osvitku Chromira 5xProLab - jediný typ v ČR. Tiskneme na profesionální fotopapíry Fuji Crystal Archive až do šíře 76 cm, délka neomezená.

Canvas fotoplátno Canvas fotoplátno

Foto plátna zhotovujeme v brilantní barevné kvalitě až do velikosti 150 x 300 cm. Stálobarevný, UV a vodě odolný ekologický tisk s následným kvalitním vypnutím na dřevěný rám.

Eko solventní tisk Eko solventní tisk

Vysoce barevně saturovaný velkoformátový tisk do š. 162 cm pro interiér/exteriér: plakáty, plátna, tapety, roll up, bannery. Stálobarevný, UV a vodě odolný tisk.

Fotografie pro LED panely Fotografie pro LED panely

Pokud chcete dodat fotografiím mimořádný vizuální efekt, pak zvolte prosvětlovací Fuji Trans folii pro LED panely.

Fuji Flex speciální fotomateriál Fuji Flex speciální fotomateriál

Super lesklý povrch fotomateriálu se zrcadlovým leskem, ideální pro foto obrazy s adjustací na alu desku.

Luxusní italské fotoknihy Luxusní italské fotoknihy

Designové fotoknihy Photostory© až do formátu 50x50 cm, exkluzivní cover desky z pravé italské kůže.

Adjustace, rámování Adjustace, rámování

Vaše fotografie nalepíme na kvalitní kapa foam, pvc desky nebo alu sendviče. Poradíme s výběrem a osadíme do značkových Nielsen nebo Lira rámů.

Kalibrace monitorů Kalibrace monitorů

Základní krok k úspěšné úpravě a tisku vašich fotografií je mít zkalibrovaný monitor. Odborně váš monitor nastavíme pro barevně věrný finální tisk.

Fotografování Fotografování

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace