Digitální osvit

Nová kvalita zpracování fotografie osvitovou jednotkou ZBE Chromira 5xProlab 1. v ČR

 • zvětšeniny mají brilantní věrné barvy, dokonalou ostrost
 • díky využití Color Managementu docílíme nejhlubší černou a nejširší možný barevný gamut v klasickém podání
 • vaši přípravu fotografických dat podpoříme ICC profily 
 • pracujeme s fotomateriály FUJI a KODAK,  také se speciálními povrchy metalic, trans, flex
 • max. rozměry zvětšeniny: šířka 76 cm, délka neomezená

S novou technologií Chromira 5xProLab a znalostí Color managementu posouváme limity vašich fotografických dat k téměř dokonalé vizuální věrnosti:  WYSIWYG -  “What you see is what you get“ - Co vidíš, to dostaneš.

Přímým osvitem klasického fotografického papíru velkoformátovou jednotkou ZBE Chromira 5xProlab a následným procesem v profesionální chemii RA 4 (CPRA DIGITAL PRO) vznikají fotografie mimořádné kvality.  Věrné živé barvy, hluboká černá a přesné pleťové tony dodávají výsledným fotografiím dokonalou barevnou ostrost. Finální zobrazení je charakteristické prostorovou dynamikou s nejširším možným barevným gamutem díky Color Managementu, který při zpracování zvětšeniny využíváme.   

Plnou podporou Color Managementu v kombinaci s ICC profily vybraného tiskového materiálu přinášíme výhodu pro Vaši vlastní přípravu fotografie na vašem zkalibrovaném monitoru. Tímto způsobem pc editace je zobrazení fotografie na vašem monitoru téměř identické s výslednou zvětšeninou. Tento postup nás přibližuje k dosažení mystické hranice dokonalosti “ What you see is what you get“ - Co vidíš, to dostaneš.

Expozice je prováděna LED osvitem s fyzickým rozlišením 300 dpi. Díky osvitu pod úhlem 45 stupňů dosahuje optické rozlišení 425 dpi.

Expozice probíhá pod plnou podporou Color managementu - proto jsou nejlepší vstupní data v Tiff s přiřazeným obecným pracovním profilem (ideálně Adobe RGB). 

Technologie Chromira digital C-Type print s profesionálními fotomateriály FUJI a KODAK zajistí vašim fotografiím dlouholetou životnost a barevnou stálost. Tradičně je využívána pro zhotovení galerijní fotografie.

Pro mimořádně atraktivní vzhled fotografie si můžete vybrat z naší nabídky speciálních fotomateriálů:
Fuji Pearl fotopapír s metalickým leskem
Fuji Flex super glossy fotomateriál s vysokým zrcadlovým leskem
Fuji Trans folie pro instalaci do efektních LED light panelů

Novinkou je zpracování čb fotografie na klasický černobílý (stříbrný) fotopapír ve vysoké kvalitě přímého osvitu Chromira ProLab.


Zajímavost z historie společnosti ZBE Chromira:
Koncem devadesátých let vzešel z laboratoří NASA  vesmírný výzkum Mars Global Surveyor, během kterého byla také využita technologie digitálního osvitu Chromira C-Type print. Mise Surveyor měla odhalit, zda jsou na Marsu místa, kde je voda , tedy potenciální život .. Z kamery orbitální stanice na oběžné dráze Marsu bylo pořízeno více než 75.000 snímků, které bylo potřeba kvalitně vytisknout a detailně prostudovat.  Žádná klasická tiskárna tak velký objem dat v požadované kvalitě a formátech by nezvládla vytisknout.  Tak se planetární vědci ze střediska Malin Space Science Systems  zaměřili na digitální technologie a oslovili společnost ZBE Chromira. Bylo tak úspěšně zhotoveno digitálním osvitem několik zvětšenin o rozměrech 30 x 90 inch a jeden největší 15 x 120 inch.  Dva z těchto printů byly instalovány v Oválné pracovně Bílého domu a v Library of Congress.  Osvitovou jednotku Chromira 30, pak nadále planetární vědci  střediska MSSS využívali pro zálohování snímků z dalších vesmírných projektů.

 

Ceník

Ukázat všechny ceníky

Fotomateriály

 • Fuji CAP lesk

  Fujicolor Crystal Archiv Paper je určen k všestrannému použití v amatérské fotografii. V kategorii klasického fotografického papíru zaručuje vysokou kvalitu a životnost černobílých a barevných fotografií.

 • Fuji DPII lesk

  Fujicolor Digital Type DPII lesk je velmi kvalitní fotopapír pro široké využití v profesionální fotografii. Vyniká přesnou reprodukcí barev, intenzivní barevností a hlubokou bohatou černou. Je zárukou pro kvalitní zpracování profesionální lesklé fotografie.

 • Fuji DPII matt

  Fujicolor Digital Type DPII matt s exkluzivním matným povrchem a intenzivní barevnou reprodukcí vás nadchne pro využití zvláště svatební a portrétní fotografie. Vyniká vysokým kontrastem, barevnou saturací a velkou gramáží základní vrstvy. Barevně stabilní papír s dlouhou životností.

 • Fuji DPII silk

  Fujicolor Digital Type DPII silk je velmi kvalitní fotopapír pro využití v profesionální fotografii. Matný lehce strukturovaný povrch vyniká vysokým kontrastem, barevnou saturací a velkou gramáží základní vrstvy. Navíc lze snadno a šetrně odstranít otisky. Barevně stablní papír s dlouhou životností.

 • Fuji DPII luster

  Fujicolor Digital Type DPII luster je ideální volba pro polomatný typ povrchu. Vyniká vysokým kontrastem, barevnou saturací a velkou gramáží základní vrstvy. Kvalitní fotopapír s dlouhou životností pro zpracování profesionální barevné i černobílé fotografie.

 • Fuji PEARL

  Pokud chcete vizuálně atraktivní fotografie, pak zvolte profesionální fotopapír Fujicolor Pearl s metalic povrchem. Efektní perleťový lesk odliší vaše fotografie od klasických. Splňuje nejvyšší nároky pro emocionální podání pastelových a černobílých tónů svatební, portrétní, glamour nebo reklamní fotografie. Barevně stabilní s dlouhou životností.

 • Fuji FLEX

  Nejedná se technologicky o fotografický papír, je to tenký super lesklý plastický materiál se zrcadlovým efektem na povrchu. Vzhled fotografie je mimořádný, barevná ostrost, hloubka černé a dokonalý povrchový lesk jsou bezkonkurenční. Nutná je šetrná manipulace, snadno se mechanicky poškodí.

 • Fuji TRANS

  FUJI TRANS printing material je transparentní speciálně upravená folie s difúzní vrstvou pro široké využití zvláště v reklamní fotoreprodukci. Splňuje vysoké vizuální nároky pro instalace do světelných LED panelů a prosvětlených vitrín v reprezentativních komerčních objektech.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace