Digitální osvit

Nová kvalita zpracování fotografie osvitovou jednotkou ZBE Chromira 5xProLab, jediný typ v ČR!

 • zvětšeniny mají brilantní věrné barvy, dokonalou ostrost
 • díky využití Color Managementu docílíme nejhlubší černou a nejširší možný barevný gamut v klasickém podání
 • vaši přípravu fotografických dat podpoříme ICC profily 
 • pracujeme s fotomateriály FUJICOLOR a KODAK,  také se speciálními povrchy metalic, trans, flex
 • max. rozměry zvětšeniny: šířka 76 cm, délka dle návinu role (až 50 m)

S novou technologií Chromira 5xProLab a znalostí Color managementu posouváme limity vašich fotografických dat k téměř dokonalé vizuální věrnosti:  WYSIWYG -  “What you see is what you get“ - Co vidíš, to dostaneš.

Přímým osvitem klasického fotografického papíru velkoformátovou jednotkou ZBE Chromira 5xProlab a následným procesem v profesionální chemii RA 4 (CPRA DIGITAL PRO) vznikají fotografie mimořádné kvality.  Věrné živé barvy, hluboká černá a přesné pleťové tony dodávají výsledným fotografiím dokonalou barevnou ostrost. Finální zobrazení je charakteristické prostorovou dynamikou s nejširším možným barevným gamutem díky Color Managementu, který při zpracování zvětšeniny využíváme.   

Plnou podporou Color Managementu v kombinaci s ICC profily vybraného tiskového materiálu přinášíme výhodu pro Vaši vlastní přípravu fotografie na vašem zkalibrovaném monitoru. Tímto způsobem pc editace je zobrazení fotografie na vašem monitoru téměř identické s výslednou zvětšeninou. Tento postup nás přibližuje k dosažení mystické hranice dokonalosti “ What you see is what you get“ - Co vidíš, to dostaneš.

Expozice je prováděna LED osvitem s fyzickým rozlišením 300 dpi. Díky osvitu pod úhlem 45 stupňů dosahuje optické rozlišení 425 dpi.

Expozice probíhá pod plnou podporou Color managementu - proto jsou nejlepší vstupní data v Tiff s přiřazeným obecným pracovním profilem (ideálně Adobe RGB). 

Technologie Chromira digital C-Type print s profesionálními fotomateriály FUJI a KODAK zajistí vašim fotografiím dlouholetou životnost a barevnou stálost. Tradičně je využívána pro zhotovení galerijní fotografie.

Pro mimořádně atraktivní vzhled fotografie si můžete vybrat z naší nabídky speciálních fotomateriálů:
Fuji Pearl fotopapír s metalickým leskem
Fuji Flex super glossy fotomateriál s vysokým zrcadlovým leskem
Fuji Trans folie pro instalaci do efektních LED light panelů

Novinkou je zpracování čb fotografie na klasický černobílý (stříbrný) fotopapír ve vysoké kvalitě přímého osvitu Chromira ProLab.


Zajímavost z historie společnosti ZBE Chromira:
Koncem devadesátých let vzešel z laboratoří NASA  vesmírný výzkum Mars Global Surveyor, během kterého byla také využita technologie digitálního osvitu Chromira C-Type print. Mise Surveyor měla odhalit, zda jsou na Marsu místa, kde je voda , tedy potenciální život .. Z kamery orbitální stanice na oběžné dráze Marsu bylo pořízeno více než 75.000 snímků, které bylo potřeba kvalitně vytisknout a detailně prostudovat.  Žádná klasická tiskárna tak velký objem dat v požadované kvalitě a formátech by nezvládla vytisknout.  Tak se planetární vědci ze střediska Malin Space Science Systems  zaměřili na digitální technologie a oslovili společnost ZBE Chromira. Bylo tak úspěšně zhotoveno digitálním osvitem několik zvětšenin o rozměrech 30 x 90 inch a jeden největší 15 x 120 inch.  Dva z těchto printů byly instalovány v Oválné pracovně Bílého domu a v Library of Congress.  Osvitovou jednotku Chromira 30, pak nadále planetární vědci  střediska MSSS využívali pro zálohování snímků z dalších vesmírných projektů.

 

Ceník

Ukázat všechny ceníky

Fotomateriály

 • kvalitní fotopapír,

 • profesionální fotopapír muzeální kvality,

  Nová generace fotografického papíru: nový profesionální papír Fujicolor Crystal Archive - Maxima vám nabízí vynikající prodloužení životnosti obrazu. Fotografie je způsob, jak se cítit a dotknout se smyslů. Maxima se dotýká srdce a umožňuje divákům změnit vnímání tak, aby jej viděl, díky fascinujícími temnými černými, sytými barvami a fascinujícími detaily ve stínech. Co se vám bude líbit: Víme, že na trhu existuje velká touha po vylepšeném profesionálním produktu. FujiFilm poslouchal, jednal a splňovaje tyto požadavky. Výsledkem je fotografický papír s výjimečným zvýšením stálosti obrazu, papír navržený pro konzistenci a vynikající životnost obrazu, barev a vzhledu. Je to ideální fotografický papír pro výstavy a použití v galeriích. Profesionální papír Fujicolor Crystal Archive - Maxima přináší emoce a úmysly ve vašich uměleckých a fotografických výtiscích. Poskytuje vlastnosti vzhledu a prezentace, které profesionální fotografové a galerie chtějí. Speciálně navržený pro vynikající výtisky špičkové kvality a pro zvýraznění sofistikovaných děl ve vaší galerii a muzeu s nejnovějším technologickým průlomem. Dokonalý zápas o vaše klienty: Profesionální papír Fujicolor Crystal Archive - Maxima splňuje jejich požadavky na výjimečnou kvalitu a snahu o výrazný vzhled.

 • profesionální fotopapír,

  FUJICOLOR DPII jsou profesionální fotopapíry pro kvalitní zpracování barevné a černobílé fotografie. Vynikají vysokým kontrastem, barevnou saturací a velkou gramáží základní vrstvy. Vybrat si můžete z široké nabídky matných, lesklých nebo polomatných povrchů.

 • profesionální fotopapír,

  Pokud chcete vizuálně atraktivní fotografie, pak zvolte profesionální fotopapír Fujicolor Pearl s metalic povrchem. Efektní perleťový lesk odliší vaše fotografie od klasických. Splňuje nejvyšší nároky pro emocionální podání pastelových a černobílých tónů svatební, portrétní, glamour nebo reklamní fotografie. Barevně stabilní s dlouhou životností.

 • speciální profesionální fotopapír,

  Nejedná se technologicky o fotografický papír, je to tenký super lesklý plastický materiál se zrcadlovým efektem na povrchu. Vzhled fotografie je mimořádný, barevná ostrost, hloubka černé a dokonalý povrchový lesk jsou bezkonkurenční. Nutná je šetrná manipulace, snadno se mechanicky poškodí.

 • speciální profesionální film,

  FUJI TRANS printing material je transparentní speciálně upravená folie s difúzní vrstvou pro široké využití zvláště v reklamní fotoreprodukci. Splňuje vysoké vizuální nároky pro instalace do světelných LED panelů a prosvětlených vitrín.

Naše služby

Fotografie pro LED panely

Fotografie pro LED panely

Pokud chcete dodat fotografiím mimořádný vizuální efekt, pak zvolte prosvětlovací Fuji Trans folii pro LED panely.

Fuji Flex speciální fotomateriál

Fuji Flex speciální fotomateriál

Super lesklý povrch fotomateriálu se zrcadlovým leskem, ideální pro foto obrazy s adjustací na alu desku.

Kalibrace monitorů

Kalibrace monitorů

Základní krok k úspěšné úpravě a tisku vašich fotografií je mít zkalibrovaný monitor. Odborně váš monitor nastavíme pro barevně věrný finální tisk.

Fotografování

Fotografování

Canvas fotoplátno

Canvas fotoplátno

Foto plátna zhotovujeme v brilantní barevné kvalitě až do velikosti 150 x 300 cm. Stálobarevný, UV a vodě odolný ekologický tisk s následným kvalitním vypnutím na dřevěný rám.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace